قوانین و مقررات

نکات مهم در زمان دریافت کالا:

کالاهایی که می باید حتماً توسط شرکت های مربوط به خدمات پس از فروش، از بسته بندی خارج شده و نصب و راه اندازی گردند، به صورت بسته بندی و پلمپ به خریداران تحویل داده می شود، در این موارد مشتریان باید دستگاه را با بسته بندی کامل و سالم دریافت نمایند. در مواردی که کالاها می باید بعد از تحویل کالا توسط شرکت های مربوط به خدمات پس از فروش، نصب و راه اندازی گردند، مشتریان می توانند سلامت ظاهری کالا را با باز کردن بسته بندی مطمئن شوند. این مورد خصوصاً هنگام دریافت کالا از شرکت های حمل و نقل حائز اهمیت می باشد. این نوع کالاها به هیچ عنوان نباید توسط خود مشتری نصب یا به برق زده شوند، در غیر این صورت کالا از گارانتی خارج شده و مسئولیت آن به عهده مشتری خواهد بود، در این موارد فروشگاه هیچ مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.با توجه به اینکه کلیه کالاهای ارائه شده در باستینک ، اصلی و دارای گارانتی معتبر از شرکتهای انحصاری و رسمی می باشد و به هیچ عنوان کالاهای غیر اصلی و کار کرده در فروشگاه باستینک بفروش نمی رسد. در صورت بروز هرگونه ایراد فنی می توانید آن را از شرکت های معتبر گارانتی دهنده پیگیری کنید. در مورد ارسال کالا به شهرهای مختلف که از طریق شرکت های حمل و نقل صورت می گیرید، مسئولیت باستینک تحویل صحیح و سالم کالا به شرکت حمل و نقل انتخاب شده توسط مشتری در کوتاه ترین زمان ممکن و حداکثر بیمه ممکن برای کالا می باشد، در مورد تاخیر در ارسال و مشکلات احتمالی توسط شرکت های حمل و نقل باستینک مسئولیتی ندارد. مشتریان هنگام دریافت سفارش خود از شرکتهای مربوطه موظف هستند سلامت بسته بندی و بعد از باز نمودن بسته بندی سلامت ظاهری کالا را چک نموده و صحت و سلامت کالا را تایید کرده و سپس اقدام به دریافت کالا نمایند. در صورتیکه کالا دچار شکستکی و هرگونه مشکل در حین حمل و نقل شده باشد، مشتریان نباید کالا را تحویل بگیرند و باید مراتب را بلافاصله به اطلاع فروشگاه باستینک برسانند. بدیهی است پس از دریافت کالا و امضای رسید دریافت کالا از شرکت حمل و نقل که به منزله دریافت صحیح و سالم بودن کالا می باشد، هیچگونه ادعایی در مورد کالا پذیرفته نمی باشد.

انصراف از خرید:
فروشگاه اینترنتی باستینک با درج مطالبی تحت عنوان راهنمای خرید کالاهای مختلف سعی بر راهنمایی برای انتخاب مناسب ترین کالای متناسب با نیاز مشتریان محترم نموده است، حتی امکان مشاوره قبل از خرید با کارشناسان مجرب باستینک برای خرید بهترین کالای مورد نیاز در اختیار مشتریان قرار داده شده است. با وجود شرایط فوق اگر بعد از خرید و دریافت کالای سفارش داده شده، مشتری قصد انصراف یا تعویض سفارش خود را داشته باشد، این خدمت در صورتی قابل اجراست که کالا توسط مشتری از بسته بندی اصلی و پلمپ شده خارج نشده و به هیچ عنوان استفاده نشده باشد. که البته این موارد باید به تایید کارشناسان فنی باستینک برسد. در این حالت مشتری بایستی ظرف مدت هفت روز باستینک را از طرق ارتباطی (ایمیل، فرم ارتباط با ما، تماس تلفنی و فکس،) آگاه سازد و کالا را مسترد نماید. لازم به توضیح است که هزینه ارسال عودت کالا به عهده مشتری می باشد. پس از دریافت محصول توسط باستینک و اطمینان کارشناسان فنی از پلمپ بودن بسته بندی و استفاده نشدن کالا، محصول جدید به انتخاب مشتری برای وی ارسال می شود و یا وجه مربوط به کالای پس داده شده ظرف مدت پنج روز کاری به مشتری باز پس داده خواهد شد. در صورتیکه کالای برگشتی در شرایط اولیه خود نباشد (از لحاظ بسته بندی، لوازم جانبی، کارت گارانتی، دفترچه راهنما و فاکتور و ...) و مورد تایید کارشناسان فنی باستینک قرار نگیرد، مراتب به مشتری اطلاع داده خواهد شد و محصول مجدد برای مشتری ارسال خواهد شد، در این صورت تمامی هزینه های ارسال محصول به باستینک و ارسال مجدد برای مشتری بر عهده مشتری خواهد بود.

مغایرت کالا:
وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به فروشگاه باستینک از طریق تلفن، ایمیل یا فرم ارتباط با ما اطلاع داده شود.خریداران ساکن سنندج که خودشان کالا را دریافت می نمایند حتی المقدور هنگام دریافت کالا و قبل از امضای رسید، در صورت مشاهده مغایرت می بایست کالا را دریافت ننمایند. اگر مغایرت، بدون باز کردن پلمپ کارتن کالا قابل مشاهده است، مثل کد درج شده روی کارتن دستگاه، تصویر چاپ شده روی کارتن دستگاه و ... امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا در حالت اولیه خود باشد و از حالت پلمپ و بسته بندی اولیه خارج نشده باشد. نکته: باز کردن کالاهای پلمپی که مغایرت آن بدون باز کردن مشهود است به منزله پذیرفتن سفارش با وجود مغایرت است. عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است. در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

آسیب فیزیکی:
همراهان عزیز توجه فرمایید در زمان تحویل کالا تا جایی که ممکن است از سلامت کارتن و بسته بندی قبل از تحویل از پیک یا باربری اطمینان حاصل کنید اگر مشکوک به آسیب دیدگی کالا هستید در حضور پیک یا نماینده باربری اقدام به باز نمودن بسته بندی کرده و در صورت آسیب دیدگی از پذیرش کالا امتناع کنید و بلافاصله کارشناسان ما را در جریان قرار دهید تحویل گرفتن کالای آسیب دیده  به معنی قبول سلامت کالا می باشد
آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به فروشگاه باستینک از طریق تلفن، ایمیل یا فرم ارتباط با ما اطلاع داده شود. لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان ‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به باستینک بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد